راههای مهاجرت به ترکیه در سال 2022

آشنایی با شرایط مهاجرت و اقامت در ترکیه (شرایط+مدارک+هزینه ها)

راههای مهاجرت به ترکیه در سال 2022

۱۳۶ بازديد

مهاجرت به کشور ترکیه، راه های گوناگونی دارد که تمامی آنها در 6 دسته کلی قرار می گیرند. این 6 دسته عبارت است از:

 
 مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به کشور ترکیه، از طریق کار است. متقاضیانی که قصد دارند از طریق کار به ترکیه مهاجرت کنند، باید از وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری این کشور اطلاعات کافی را کسب نمایند. نرخ بیکاری در کشور ترکیه نزدیک به 14 درصد است. این عدد نشان دهنده مازاد نیروی کار و کمبود فرصت های شغلی در ترکیه است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را از طریق کار دارند، باید از کارفرمای ترکیه ای دعوت نامه کاری دریافت نمایند تا بتوانند به این کشور مهاجرت کنند.

اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های اقامت در کشور ترکیه، سرمایه گذاری است. متقاضیان می توانند از طریق خرید مسکن، خرید سهام، خرید اوراق قرضه دولتی و کارآفرینی اقامت دائم ترکیه را اخذ نمایند. افرادی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند، باید به این نکته توجه کنند که ملک خریداری شده حداقل باید 250 هزار دلار ارزش داشته باشد. همچنین متقاضی به مدت 3 سال نمی تواند خانه خریداری شده را به فروش بگذارد.
متقاضیانی هم که از طریق کارآفرینی می خواهند اقامت ترکیه را اخذ نمایند، باید 5 شهروند ترکیه ای را مشغول به کار کنند و به دولت ترکیه، بیمه و مالیات هر یک را بپردازند.


 

اقامت و مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

یکی از راه های اقامت در ترکیه از طریق تحصیل است. دانشجویان می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه، برای تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند. تحصیل در کشور ترکیه در تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. متقاضیان قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه باید در آزمون های Yos و Sat شرکت کرده و نمره قبولی کسب نمایند؛ البته متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید در آزمون ورودی آلس شرکت نمایند. دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی را دارند، باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشند تا بتوانند بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ترکیه، در این کشور مشغول به کار شده و اقامت ترکیه را اخذ نمایند.

مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق پناهندگی

از دیگر راه های پر ریسک و خطرناک مهاجرت به کشور ترکیه، پناهندگی است. در این روش شما باید اثبات کنید که در کشور خود امنیت جانی و مالی ندارید و در معرض آزار و اذیت قرار دارید. این پروسه بسیار زمان بر است و جان و مال تان را به خطر می اندازد. موسسه آوام نیز هیچ گونه خدماتی را در این زمینه ارائه نمی کند.

 
مهاجرت و اقامت در ترکیه از طریق ازدواج

از دیگر راه های اخذ اقامت ترکیه، ازدواج با شهروندان ترکیه ای است. اثبات صوری نبودن ازدواج با شهروندان ترکیه ای کمی دشوار می باشد. در روش مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج، شما باید چند سال را با همسر ترکیه ای خود زندگی کنید تا بتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق تولد

به طور کلی، اکثر کشور های جهان برای تولد فرزند از دو سیستم خون و خاک استفاده می نمایند. سیستم خون، بدین صورت است که یکی از والدین کودک متولد شده در کشور مقصد باید تابعیت آن کشور را دارا باشد؛ اما در سیستم خاک حتی اگر هیچ کدام از والدین هم تابع آن کشور نباشند، به کودک متولد شده تابعیت تعلق می گیرد. سیستم تولد در ترکیه بر اساس خون است و تنها به کودکانی تابعیت می دهد که یکی از والدین آن شهروند ترکیه باشد.
 
 
 
 
مشاور و وکیل مهاجرت و اقامت در ترکیه

به طور کلی، متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، می توانند با بررسی شرایط خود، یکی از راه های مهاجرت به این کشور را انتخاب نمایند. البته لازم به ذکر است که بگوییم وجود وکیل مهاجرت در پروسه اخذ اقامت و مهاجرت ترکیه بسیار موثر است و می تواند منجر به افزایش سرعت در اخذ اقامت ترکیه شود. شما عزیزان می توانید برای آگاهی بیشتر از طریقه مهاجرت و بررسی شرایط خود با روش های مهاجرتی با کارشناسان ما در موسسه آوام تماس بگیرید.

موسسه آوام دارای بهترین و مجرب ترین وکلا و مشاورین است. یکی از مزیت های این موسسه ارائه خدمات با سرعت بالا و مناسب ترین هزینه می باشد. اگر قصد مهاجرت و اقامت در کشور های ترکیه، آمریکا، کانادا و… را دارید می توانید پرونده مهاجرتی خود را به ما بسپارید.

موسسه ما یکی از با سابقه ترین موسسات در زمینه مهاجرت و اقامت در ترکیه است و مجوز رسمی و قانونی مهاجرت را دراست. همچنین نرخ مناسب و معقول هزینه های موسسه آوام، این موسسه را از سایر رقبا متمایز کرده است. از دیگر مزیت های موسسه آوام، همراهی مستمر شما توسط وکلا و مشاورین ما تا پایان پروسه اخذ اقامت و مهاجرت می باشد.
 
 
 
شرایط مهاجرت به استانبول و سایر شهر های ترکیه
شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه

متقاضیانی که قصد اخذ اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه را دارند، باید از شرایط آن آگاهی داشته باشند. هر یک از راه های مهاجرت به کشور ترکیه، شرایط خاص خود را دارد که با رعایت آنها می توانید به راحتی به این کشور مهاجرت نمایید.
 
شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق کار

یکی از مهم ترین شرایطی که برای مهاجرت از طریق کار باید متقاضی دارا باشد، دریافت دعوت نامه از کارفرمای ترکیه ای است. در این صورت می تواند به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت دائم اخذ نماید.
شرایط اقامت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری

هر کدام از راه های سرمایه گذاری در ترکیه، شرایط متفاوتی دارد. به عنوان مثال متقاضیانی که از طریق خرید ملک، قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند، باید بدانند که برای اخذ اقامت باید ملکی با قیمت 250 هزار دلار را خریداری نمایند. شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:
1-خرید ملک جهت اخذ ویزا: ارائه سند یا TAPU
2-حداقل پس انداز بانکی: حداقل 500 دلار جهت اقامت 1 ماهه در آنتالیا و 1000 دلار برای اقامت در مناطق دیگر ترکیه
3-حداقل سرمایه: حداقل 230 هزار یورو
 
شرایط اقامت و مهاجرت از طریق تحصیل

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را از طریق تحصیل دارند، باید بدانند که شرایط تحصیل در ترکیه اعم از:
1-اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه
2-قبولی در آزمون Yos
3-قبولی در آزمون Sat
4-تسلط کافی به زبان ترکی
شما عزیزان می توانید برای آگاهی کامل تر از شرایط اقامت ترکیه، مقاله شرایط اقامت و مهاجرت به ترکیه را مطالعه نمایید.
شرایط اقامت و مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز روشی خطرناک و پر ریسک است. همچنین به علت بالا بودن تقاضای پناهندگی، اکثر درخواست ها رد می شود. افرادی که می خواهند از این روش به ترکیه مهاجرت کنند باید به سفیر ترکیه ای اثبات کنند که در کشور مبدا امنیت ندارند.شرایط کلی مهاجرت به ترکیه عبارت است از:
1- ارائه دو قطعه عکس
2- ارائه پاسپورت معتبر
3- بیمه
4- اثبات تمکن مالی
5- ارائه بلیط رفت و برگشت
6- تکمیل فرم مربوط به مهاجرت
7- ارائه دعوت نامه
 
شرایط اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج

پروسه ازدواج با شهروند ترکیه ای کمی زمان بر و سخت است. همچنین اثبات صوری نبودن آن به مراتب سخت تر از روش های دیگر می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که راه آسان تر و بهتری را مثل سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ اقامت این کشور انتخاب نمایید.
شرایط مهاجرت و اقامت ترکیه از طریق تولد

اخذ اقامت از طریق تولد هم در صورتی امکان پذیر است که یکی از والدین کودک شهروند ترکیه باشند. در غیر این صورت هیچ گونه تابعیتی به کودک تعلق نمی گیرد.
 
 
مهاجرت به ترکیه چه مزایا و معایبی دارد؟
مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

امروزه مهاجرت به کشور ترکیه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که روش های مهاجرت به این کشور برای افراد آسان می باشد، تعداد متقاضیان مهاجرت به ترکیه روزانه در حال افزایش است. همانطور که می دانید، مهاجرت به کشور های خارج مثل ترکیه مزایا و معایب منحصر به خود را داراست که ما می خواهیم در این قسمت به مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه بپردازیم.
 
مزایای مهاجرت به ترکیه

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به کشور ترکیه برای متقاضیان ایرانی، نزدیکی این کشور به ایران است. ترکیه علاوه بر نزدیکی مرزی به ایران، در برخی از فرهنگ ها نیز با کشور ایران مشترک می باشد. دومین مزیت زندگی در ترکیه و مهاجرت به استانبول، نزدیکی زبان ترکی به زبان ایرانیان است. سومین مزیت زندگی در استانبول، وجود بخشی از این کشور در اروپا می باشد که برخی از افراد این احتمال را می دهند که ترکیه در آینده ای نزدیک عضوی از اتحادیه اروپا خواهد شد.
از دیگر مزایای سفر به ترکیه برای ایرانیان، نداشتن ویزا است. البته این نوعر ویزا مختص به گردشگران بوده و پس از 3 ماه اعتبار آن تمام می شود. از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه و اقامت در استانبول و دیگر شهر های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• آب و هوای مناسب
• ارائه خدمات اجتماعی مقرون به صرفه و مناسب
• قیمت مناسب خانه و ملک در این کشور
• ارائه خدمات پزشکی مقرون به صرفه و ارزان
• قیمت مناسب خرید پوشاک در مراکز خرید
• محیطی مناسب برای گردشگری و توسعه آن
• اخذ اقامت آسان نسبت به سایر کشور ها
• دارای محصولات کشاورزی متنوع به صورت 4 فصل
• نرخ پایین مصرف الکل و مواد مخدر در این کشور
مهاجرت به کشور ترکیه علاوه بر مزیت هایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.
معایب مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه از لحاظ اقتصادی در موقعیت مناسبی است؛ اما نرخ بیکاری این کشور و نرخ تورم آن کمی بالاست. به همین خاطر می توان گفت که اولین مشکل این کشور نبودن موقعیت ها و فرصت های شغلی برای متقاضیان مهاجرت می باشد. از دیگر معایب این کشور می توان به مهاجرت پذیر نبودن ترکیه اشاره کرد که معمولا با متقاضیان را با مشکلاتی روبرو می سازد. معایب دیگر ترکیه برای متقاضیان این است که اگر قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را به درستی رعایت نکنند با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد.
یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه، محدود بودن تنوع غذایی در آن است که متقاضیان را ممکن است با مشکل مواجه کند. یکی دیگر از معایب زندگی در ترکیه پایین بودن دستمزد کار و بالا بودن ساعت کاری در این کشور می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای اقامت دائم در ترکیه باید به زبان ترکی مسلط باشند و افرادی که بدون در نظر گرفتن این موضوع اقدام به مهاجرت کرده اند، معمولا شرایط سختی را پیش رو خواهند داشت.
 
 
 
معرفی بهترین شهر های ترکیه برای اقامت

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به ترکیه باید از آن آگاهی لازم را داشته باشند، این است که کدام شهر این کشور برای اقامت دائم و زندگی مناسب تر است. ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی داشته و بخشی از آن در اروپا و بخشی در آسیا قرار دارد. به همین علت متقاضیان زیادی از ایران قصد مهاجرت به این کشور را دارند؛ چرا که احتمال می دهند، ترکیه در آینده ای نچندان دور، بخشی از اتحادیه اروپا شود.

به همین خاطر کارشناسان ما برای آگاهی بیشتر متقاضیان از برترین شهر های ترکیه این مقاله را تدوین کدره اند. ما در این مقاله بهترین شهر های این کشور را که برای اقامت دائم و زندگی مناسب می باشند، به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید در پروسه مهاجرتی خود، شهر مناسبی را برای زندگی انتخاب نمایید.
بهترین شهر های ترکیه

بهترین شهر های ترکیه برای اقامت و مهاجرت عبارت اند از:

    شهر زیبا و پیشرفته استانبول
    شهر آنکارا
    شهر بورسا
    شهر مالاتیا یا ملطیه
    شهر ازمیر
    شهر ساکاریا
    شهر موغلا
    شهر یالوا
    استان قوجا ایلی
    استان آیدین
    شهر مانسیا
    شهر قونیه
    اسکی شهر

تمامی شهر های ذکر شده در کشور ترکیه، ویژگی ها و مزیت های منحصر به فردی  را برای زندگی دارند که در ادامه به طور کامل در رابطه با هرکدام توضیحاتی را ارائه می دهیم.
 
 
 
 
شهر آنکارا

یکی دیگر از شهر های ترکیه که موقعیت مناسبی را برای کار و زندگی دارد شهر آنکارا دارد. آنکارا پایتخت سیاسی کشور ترکیه می باشد. در این شهر انبوهی از کسب و کار ها وجود دارد و صنایع فعال زیادی در آن فعالیت می کنند. متقاضیانی که قصد تاسیس شرکت یا کار آفرینی دارند، بهترین انتخاب برای آنان آنکارا می باشد. یکی از نکات حائز اهمیت این است که ایمنی شهر آنکارا بسیار بالاست و تعدادی بسیار کمی جرم و جنایت در این شهر اتفاق می افتد.

این شهر علاوه بر پویایی اقتصادی که دارد، جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی را در خود جای داده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت و یا گردشگری در ترکیه را دارند، می توانند در این شهر زیبا سکونت داشته باشند.
 
شهر استانبول

یکی از زیبا ترین شهر ها که در کل جهان شناخته شده است، شهر استانبول می باشد. این شهر به عنوان شاهراه تجاری میان قاره های آسیا و اروپا واقع شده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، یم تواند در شهر زیبای استانبول اقامت کنند. این شهر از لحاظ اقتصادی نیز موقعیت مناسبی دارد. توجه داشته باشید که استانبول یکی از شهر های فرهنگی و مذهبی ترکیه می باشد. در مجموع این شهر برای اقامت و زندگی شهر مناسبی است و شما می توانید کار مناسبی را نیز در آن پیدا نمایید.
 
شهر مالاتیا یا ملطیه

یکی از شهر های چند هزار ساله در منطقه آناتولی شرقی، شهر مالاتیا می باشد. این شهر سرسبز، نزدیک به 80% مصرف میوه کشور ترکیه را تامین می نماید. باغداری ها و پرورش زرد آلو در این منطقه بسیار زیاد است. مالاتیا یکی دیگر از شهر های بزرگ و پر امکانات ترکیه می باشد که دانشگاه های معتبری را هم در خود جای داده است. یکی از این دانشگاه ها، اینوتو می باشد که بیش از 15 هزار دانشجو دارد.
 
شهر بورسا

یکی از شهر های پرجمعیت پس از استانبول و آنکارا، شهر ازمیر می باشد. متقاضیان مهاجرت به ترکیه می توانند در این شهر آثار باستانی و تاریخی متنوعی را تماشا نمایند. این شهر به علت نزدیکی به دریا موجب شده است که فعالیت های اقتصادی و تجاری رونق زیادی پیدا کند. شهر ازمیر نیز یکی دیگر از شهر های مناسب برای اقامت و زندگی می باشد که فرصت های شغلی مناسبی را در خود جای داده است.
شهر موغلا

این شهر زیبا و دیدنی بیش از هزار متر ساحل دارد و از دیگر شهر های ترکیه زیبا تر می باشد. موغلا در جنوب غربی ترکیه واقع شده است و آب و هوای معتدل و مناسبی دارد. متقاضیانی که می توانند از پس  هزینه های زیاد بر بیایند، می توانند در این شهر کسب و کار شان را راه اندازی گسترش دهند.
شهر ساکاریا

یکی از شهر های ترکیه که رشد و پیشرفت چشمگیری را در چند سال اخیر داشته است، شهر ساکاریا می باشد. این شهر در سال دریای سیاه واقع شده و به علت نزدیکی به آب شیرین، بستری را برای رونق کشاورزی فراهم کرده است. این شهر نیز آثار باستانی و تاریخی متنعی را در خود جای داده و شهر مناسبی برای زندگی می باشد. دانشگاه ها و کارخانجات صنعتی زیادی در این شهر واقع شده است که موجب سرعت گرفتن رشد و پیشرفت آن را فراهم کرده است.

شهر ساکاریا آب و هوای بسیار مطبوع و مناسبی دارد. تابستان های این شهر دلپذیر و زمستان های آن بسیار معتدل است. اگر شما به دنبال رشد سرمایه خود هستید می توانید این شهر را به عنوان مقصد اقامت خود انتخاب نمایید.
 
 
شهر یالوا

یکی دیگر از شهر های زیبای ترکیه، شهر یالوا است. این شهر مناظر زیبا، پیست ها اسکی و زمین هایی مناسب برای دوچرخه سواری دارد و مقصد مناسبی برای گردشگری و تفریح می باشد. شهر یالوا علاوه بر تمامی این جاذبه های گردشگری خود، شهر مناسبی برای زندگی و کار نیز می باشد. شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی مهاجرت به ترکیه و روش های مهاجرت به آن می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.
 
استان قوجا ایلی

یکی از شهر های مناسب برای رشد صنعت، شهر قوجاایلی می باشد. این شهر با دریا های مرمره، ساکاریا، دریای سیاه و بروسا هم مرز بوده و شرایط مناسبی را برای صنعت و تجارت مهیا کرده است. این شهر آب و هوای مناسبی داشته اما تابستان های آن گرم و زمستان های آن بارانی است. در شهر قوجاایلی معمولا مردم در کارخانجات کاغذ، پالایشگاه ها و کارخانجات سیمان مشغول به کار هستند. خوراکی هایی مانند پشمک از خوراکی های معروف این منطقه است.

متقاضیانی که قصد تجارت و تولید را دارند، بهتر است این شهر را مقصد زندگی و کار شان قرار دهند. البته شما باید بودجه خود را نیز در نظر بگیرید.
 

استان آیدین

یکی دیگر از شهر های مناسب برای زندگی و کار در ترکیه شهر آیدین می باشد. این شهر تاریخی، جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و زیبایی را در خود جای داده است. علاوه بر جاذبه های تاریخی شما می توانید طبیعت بکر و دوست داشتنی را نیز در این شهر مشاهده کنید. در سال های اخیر تعداد مهاجران اروپایی به شهر آیدین افزایش یافته است؛ چرا که فرصت های مناسب سرمایه گذاری را برای متقاضیان ارائه کرده است. 

متقاضیان می توانند امکانات درجه یکی را با قیمت های مناسب در این شهر استفاده نمایند. افرادی که از لحاظ مالی مشکلی نداشته و تنها به علت یافتن آرامش مهاجرت کرده اند می توانند در این شهر زیبا سکونت یابند.

 

استان آیدین

یکی دیگر از شهر های مناسب برای زندگی و کار در ترکیه شهر آیدین می باشد. این شهر تاریخی، جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و زیبایی را در خود جای داده است. علاوه بر جاذبه های تاریخی شما می توانید طبیعت بکر و دوست داشتنی را نیز در این شهر مشاهده کنید. در سال های اخیر تعداد مهاجران اروپایی به شهر آیدین افزایش یافته است؛ چرا که فرصت های مناسب سرمایه گذاری را برای متقاضیان ارائه کرده است. 

متقاضیان می توانند امکانات درجه یکی را با قیمت های مناسب در این شهر استفاده نمایند. افرادی که از لحاظ مالی مشکلی نداشته و تنها به علت یافتن آرامش مهاجرت کرده اند می توانند در این شهر زیبا سکونت یابند.

 

شهر مانسیا

یکی دیگر از شهر های ترکیه که برای اقامت دائم و زندگی مناسب است، شهر مانسیا می باشد. این شهر در مجاورت شهر آیدین قرار گرفته و به عنوان یکی از قطب های صنعتی ترکیه شناخته می شود. متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه و اقامت در این کشور را دارند و به دنبال شهری تجاری و صنعتی هستند، می توانند شهر مانسیا را انتخاب نمایند. علاوه بر این می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شهر های مناسب ترکیه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

 

شهر قونیه

شهر قونیه با 2 میلیون جمعیت، هفتمین شهر پرجمعیت و شلوغ در ترکیه شناخته شده است. این شهر در فلات مرکزی آناتولی واقع شده و شهری رویایی و زیبا می باشد. متقاضیانی که به مراسمات مذهبی علاقه دارند می توانند این شهر را برای اقامت انتخاب نمایند. شهر قونیه بنا های تاریخی و جاذبه های گردشگری زیادی را هم در خود جای داده است. برخی از جاذبه های گردشگری آن موزه مولوی، مسجد شمس تبریزی، موزه باستان شناسی، شهر های زیر زمینی و… می باشد. 

 

اسکی شهر

یکی دیگر از شهر های ترکیه که برای اقامت دائم و زندگی مناسب می باشد، اسکی شهر می باشد. این شهر برای دانشجویان بین المللی بسیار مناسب است؛ چرا که دو دانشگاه معتبر قاضی و آناتولی را در خود جای داده است. متقاضیان در این شهر دانشجویان بین المللی زیادی را مشاهده می کنند به همین خاطر دولت ترکیه برای تفریح، خدمات، غذا و نوشیدنی و… دانشجویان شرایط مناسبی را در این شهر فراهم ساخته است.

متقاضیان مهاجرت به ترکیه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با راه های مهاجرت و اخذ ویزا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند و با کارشناسان ما در این باره مشورت نمایند.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.